5 شب و 6 روز در لوزان ( کد تور: 2333)

تاریخ حرکت: پنجشنبه، 28 دی

5 شب (6 روز)
از
1'290.– EUR
درخواست خود را ثبت کنید

 

5 شب و 6 روز در لوزان

 

تاریخ حرکت: پنجشنبه، 28 دی

تاریخ بازگشت: سه شنبه، 3 بهمن

ظرفیت: حداکثر 21 نفر

 

 

آشنایی با مقاصد سفر

 

سوئیس

 

هروقت و هرکجا، کسی به فکر گذراندن تعطیلاتی رویایی می افتد، نام سوئیس شنیده می شود. این کشور جزو برترین مقاصد گردشگری، طبیعت گردی و سفرهای تجاری است. به ندای قلبتان گوش دهید و برای دادن فرصت استراحتی به جسم و روحتان به سوئیس سفر کنید و مطمئن باشید این تجربه را تا پایان عمر فراموش نخواهید کرد!

طبیعت بکر، کوهستان پرشکوه آلپ، مردمانی بافرهنگ و مهربان که آماده اند با 4 زبان مختلف به شما خوش آمد بگویند و فرصت های بی شمار ماجراجویی در کنار شهرهای پاکیزه و منظم، مراکز خرید لوکس و مجلل، شکلات های خوش مزه و پنیرهای خوش طعم و البته ساعت های دقیق و درجه یک.

و بالاتر از همه اینها، مناظر و چشم اندازهای طبیعی مسحور کننده و آب و هوایی معتدل و البته تاریخچه ای غنی و موزه های پرشمار. بیش از این نباید از سوئیس گفت! اینجا را تنها باید دید و تجربه کرد.

پس به سوئیس خوش آمدید!

 

لوزان

 

لوزان، دومین شهر بزرگ سوئیسی مشرف بر دریاچه ژنو و چهارمین شهر بزرگ سوئیس است. لوزان در عین افتخار به تاریخ حدودا دو هزارساله اش، شهری پیشرو است که نگاهی به آینده دارد. چشم انداز دریاچه ژنو در لوزان، حتی از چشم اندازی خود ژنو در اختیار شما می گذارد نیز زیباتر است! این شهر محصور در تاکستان ها، با استفاده از موقعیت جغرافیایی که حتی در سوئیس نیز کم نظیر است، به یکی از مراکز مهم گذران تعطیلات اروپا تبدیل شده است. اینجا همچنین پایتخت المپیک و از مراکز مهم ورزشی، دانشگاهی و فرهنگی سوئیس به شمار می آید. بافت تاریخی شهر، مزین به کلیسای جامع گوتیک، تاریخچه ای غنی و پربار را پیش روی بازدید کنندگان قرار می دهد.

 

ژنو

 

مانند قوهایی که بر دریاچه این شهر که بزرگترین دریاچه اروپاست شنا می کنند، خود ژنو نیز پرنده ای کمیاب است! زیبا و دلفریب و درعین حال شهری بین المللی که توسط بسیاری، به اشتباه پایتخت سوئیس تصور می شود! این دومین شهر بزرگ سوئیس است با بالاترین استانداد زندگی و یکی از مقاصد پیشرو گردشگری در اروپا.

چه خواهان یک گشت دریایی عاشقانه، خریدهای گران، درمان و یا هنر غذاخوری باشید و چه به دنبال تجربه های ماجراجویانه در فضای باز و کوهستان آلپ باشید، یا حتی اگر علاقمند به موسیقی، هنر و سینما باشید، ژنو مقصد فراموش نشدنی شما خواهد بود.

 

 

مونترو

شهر مونترو، در آغوش دریاچه ژنو، در حصار تاکستان ها و با پس زمینه ای از کوه های سر به فلک کشیده ی آلپ، نفس ها را در سینه حبس می کند. این شهر با آب و هوای بی نظیرش، مرکز منطقه ی ریویرا محسوب می شود. درختان مدیترانه ای همچون کاج، سرو و نخل در این شهر به خوبی رشد می کنند. در قرن نوزدهم، هنرمندان و نویسندگان بسیاری به این بهشت کوچک مهاجرت کردند از جمله نویسنده معروف انگلیسی لرد بایرون. مشاهیری چون چارلی چاپلین و فردی مرکوری روزگاری در اینجا زندگی کرده و در کوچه پس کوچه های زیبای این شهر قدم می زدند. در پیاده رو آرام و دلپذیر کنار دریاچه قدم بزنید و از نمای هتل های قرن نوزدهمی لذت ببرید. صبح های جمعه به بازارهای کنار دریاچه بروید و همچنین از منظره قلعه قرن سیزدهمی شهر لذت ببرید.

 

گرویر

این روستای زیبای قرون وسطایی با مناظر کارت پستالی شما را مسحور خود خواهد کرد. گرویر که بر تپه کوچکی در منطقه فریبورگ و در دامنه های آلپ واقع شده است، دارای یک قلعه و سه موزه بوده و تاریخچه ای 800 ساله دارد. اینجا قطعا زیبا ترین منطقه غرب سوئیس به ویژه برای عاشقان طبیعت خواهد بود. حتی امروز نیز با قدم زدن در گوشه و کنار این روستا، در زمان سفر کرده و حال و هوای قرون وسطی و عصر افسانه ها را درک خواهید کرد. قلعه روستا که قدمت آن به قرن سیزدهم باز می گردد، امروزه به موزه ای تبدیل شده که شما را با زوایای کم تر شناخته شده ای از تاریخ و فرهنگ مردم سوئیس آشنا خواهد کرد. از اینها که بگذریم، گرویر همچنین از مراکز مهم شکلات های خوشمزه و پنیر خوش طعم گرویر نیز  به شمار می آید.

 

کارخانه شکلات سازی مزون کایه در بروک

 

طی بازدیدی صمیمانه و تا حدی شاعرانه از کارخانه شکلات سازی برند معروف مزون کایه، تولید کننده محصولات نستله در بروک، با تاریخچه این برند و محصولات متنوع و خوشمزه آن، و با جهان شکلات و شکلات سازی بی واسطه و از نزدیک آشنا شوید.

 

برن

شاید باورش مشکل باشد که این شهر زیبا با مرکز تاریخی اش که بخشی از میراث فرهنگی جهانی یونسکو به شمار می آید، مرکز سیاسی سوئیس باشد! شهر های زیادی در دنیا نیستند که توانسته باشند در کنار فراهم کردن امکانات زندگی مدرن و روزمره، هویت تاریخی و زیبایی های طبیعی خود را نیز تا این حد حفظ کنند اما پایتخت سوئیس، بی شک یکی از آنهاست! حدود 6 کیلومتر پیاده رو مسقف با طاق های ضربی، طولانی ترین گذرگاه خرید مسقف اروپا را از باد و باران حفظ می کنند. فضای قرون وسطایی شهر با چشمه های متعدد، خانه هایی با نمای ماسه سنگ، خیابان های باریک و برج های تاریخی، منحصر به فرد است. باغ گل مرتفع، پارک خرس ها که نماد ملی شهر نیز به حساب می آیند، و برج کلیسای 100 متری، گوشه های دیگری از جاذبه های این شهر زیبا و تاریخی محسوب می شوند. اگرچه برن یکی از پیشرفته ترین سیستم های حمل و نقل عمومی را در اختیار دارد، اما بی شک بهترین راه برای لذت بردن از آن، پیاده روی است.

 

 

برنامه سفر

 

روز نخست، پنجشنبه، 28 دی                 تهران ژنو لوزان

 

پس از فرود در فرودگاه ژنو و تحویل گرفتن بار، با همراهی راهنما سوار بر اتوبوس اختصاصی، در مسیر سرسبزی در امتداد دریاچه زیبای ژنو، به سمت هتل محل اقامتمان در شهر زیبای لوزان منتقل میشویم. (65 کیلومتر) در ادامه روز فرصت داریم تا به تنهایی یا با همراهی راهنما، گشتی پیاده در شهر بزنیم یا در هتل به استراحت بپردازیم.  اقامت شب در هتل  Mövenpick  یا هتل 4 ستاره مشابه در لوزان.

 

روز دوم، جمعه، 29 دی                 لوزان - ژنو

 

امروز پس از صرف صبحانه، ابتدا از ساعت 09:00 گشتی در شهر لوزان خواهیم داشت. در این شهر جوان و پویا دیدنی های بسیاری وجود دارد: موزه المپیک، کلیسای جامع گوتیک، بافت قدیمی، کوچه‌هایی باریک و چشم نواز، و پیاده رو هایی پر از بوتیک‌‌های دلفریب.

در ادامه به ژنو می رویم (65 کیلومتر)، دومین شهر پرجمعیت سوئیس و دارای یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در اروپا و مرکز فستیوال های موسیقی و موزه های گوناگون. بازدید از فواره معروف ژنو، ساعت گل، محله‌ی سازمان ملل، بافت قدیم و کلیسای جامع ژنو را فراموش نکنید! عصر در حدود ساعت 18:00 برای استراحت یا گشتی شبانه، به لوزان بازخواهید گشت. اقامت شب در لوزان.

 

روز سوم، شنبه، 30 دی                لوزان - مونترو گرویر

 

امروز ساعت 09:00 ابتدا با همراهی راهنمای محلی، راهی شهر مونترو شده تا با مهم ترین جاذبه های این شهر و طبیعت بسیار زیبای آن از نزدیک آشنا شویم (35 کیلومتر) در پایان و البته پس از گرفتن عکس های یادگاری با دریاچه و بناهای معروف شهر راهی گرویر می شویم. (45 کیلومتر) روستایی دل انگیز و قرون وسطایی که به خاطر پنیرها و شکلات‌هایش مشهور است. در این گشت، همچنین به بازدید از کارخانه شکلات‌سازی خواهیم رفت و بعدازظهر حدود ساعت 17:30 به لوزان باز می گردیم. اقامت شب در لوزان.

 

روز چهارم، یکشنبه، 1 بهمن                 لوزان اینترلاکن - برن

 

در روز چهارم سفر پس از صرف صبحانه، راس ساعت 9 هتل را ترک کرده و راهی شهر برن، مرکز سیاسی سوئیس می شویم (105 کیلومتر) تا در گشتی تمام روز با گوشه و کنار این شهر زیبا، شامل بافت تاریخی، ساختمان پارلمان، کلیسای جامع، برج ساعت و پارک خرس ها آشنا شویم. در طول مسیر همچنین این فرصت فراهم است تا از شهر کوچک اما چشم نواز اینترلاکن نیز بازدیدی کوتاه به عمل آوریم. در پایان حدود ساعت 17:00 برای استراحت یا گشتی شبانه، به لوزان باز می گردیم. اقامت شب در لوزان.

 

روز پنجم، دوشنبه، 2 بهمن                لوزان

 

امروز با زمان آزادی که در اختیار داریم می توانیم به دیدار جاذبه هایی از لوزان برویم که روزهای پیش موفق به دیدارشان نشدیم و از قدم زدن در خیابان های شهر لذت ببریم. اقامت شب در لوزان.

 

روز ششم، سه شنبه، 3 بهمن                لوزان ژنو تهران

 

سرانجام هنگام خداحافظی با سوئیس زیبا فرا رسید! طبق برنامه امروز اتاق ها را تحویل داده و به سمت فرودگاه ژنو حرکت خواهیم کرد تا با پرواز مقرر به خانه بر گردیم و از مرور خاطرات زیبایی که در این سفر برایمان رقم خورده لذت ببریم.

 

به امید دیدار شما در سفرهای بعدی

 

گردش سازان تک پرداز (تک + تراول)

زمستان 1396

 

هزینه‌های تور:

هزینه‌ها به ازای هر نفر در اتاق دو تخته (دبل / تویین) :  1290 یورو + 9.000.000 ریال

·اتاق سینگل: 1690 یورو + 9.000.000 ریال

·کودک تا دوسال: 160 یورو + 3.000.000 ریال

·کودک 2 تا 4 ساله (بدون تخت): 770 یورو + 3.000.000 ریال

·کودک 4 تا 12 ساله (با تخت اضافه): 970 یورو + 5.000.000 ریال

 

·این تور شامل موارد زیر است:

·پروازهای بین المللی در کلاس اکونومی

·جایجایی‌های درون شهری طبق برنامه با اتوبوس کولردار مدرن، مینی‌بوس یا مینی ون

·5 شب اقامت در هتل‌ 4 ستاره با صبحانه

· گشت ها و ورودیه ها بر اساس برنامه

·راهنمای تور فارسی زبان

  

توجه:

در اکثر هتل های اروپایی، اتاقی به عنوان اتاق 3 تخته وجود ندارد و معمولا اقامت سه نفر در اتاق دو تخته با قرار دادن یک تخت اضافه میسر خواهد شد.

امکان رزرو اتاق های متصل در تمامی هتل ها وجود نداشته و در مواردی نیز ممکن است مشمول اضافه پرداخت گردد.

 

 

این تور شامل خدمات زیر  نیست:

· هزینه ی ویزا

·هزینه بیمه مسافرتی

· هزینه ی های شخصی

· انعام راننده و راهنما

· هزینه ی لغو کردن تور