5 شب و 6 روز در سوئیس شگفت انگیز

تور استثنایی مونترو: تاریخ اجرا: 18 آبان / 1 دی

5 شب (6 روز)
از
1'290.– EUR
درخواست خود را ثبت کنید

5 شب و 6 روز در سوئیس شگفت انگیز

 

مونترو 5 شب و 6 روز

 

تاریخ حرکت و برنامه پرواز:

18 آبان   Turkish

1 دی  KLM & Air France

 

نفر در اتاق دو تخته:

890 هتل و خدمات + 400  پرواز

 

شرح و توصیف

 

مسحور زیبایی‌های سوییس شوید!

 

5 شب اقامت در هتل 5 ستاره  Royal Plazaدر مونترو، در اتاق های بالکن دار و رو به دریاچه + 4 روز گشت کامل (مونترو و گرویر، لوزان و ژنو، گشتات، اینترلاکن و برن)

 

سوئیس

 

هروقت و هرکجا، کسی به فکر گذراندن تعطیلاتی رویایی می افتد، نام سوئیس شنیده می شود. این کشور جزو برترین مقاصد گردشگری، طبیعت گردی و سفرهای تجاری است. به ندای قلبتان گوش دهید و برای دادن فرصت استراحتی به جسم و روحتان به سوئیس سفر کنید و مطمئن باشید این تجربه را تا پایان عمر فراموش نخواهید کرد!

طبیعت بکر، کوهستان پرشکوه آلپ، مردمانی بافرهنگ و مهربان که آماده اند با 4 زبان مختلف به شما خوش آمد بگویند و فرصت های بی شمار ماجراجویی در کنار شهرهای پاکیزه و منظم، مراکز خرید لوکس و مجلل، شکلات های خوش مزه و پنیرهای خوش طعم و البته ساعت های دقیق و درجه یک.

و بالاتر از همه اینها، مناظر و چشم اندازهای طبیعی مسحور کننده و آب و هوایی معتدل و البته تاریخچه ای غنی و موزه های پرشمار. بیش از این نباید از سوئیس گفت! اینجا را تنها باید دید و تجربه کرد. پس به سوئیس خوش آمدید!

 

 

مونترو

شهر مونترو، در آغوش دریاچه ژنو، در حصار تاکستان ها و با پس زمینه ای از کوه های سر به فلک کشیده ی آلپ، نفس ها را در سینه حبس می کند. این شهر با آب و هوای بی نظیرش، مرکز منطقه ی ریویرا محسوب می شود. درختان مدیترانه ای همچون کاج، سرو و نخل در این شهر به خوبی رشد می کنند. در قرن نوزدهم، هنرمندان و نویسندگان بسیاری به این بهشت کوچک مهاجرت کردند از جمله نویسنده معروف انگلیسی لرد بایرون. مشاهیری چون چارلی چاپلین و فردی مرکوری روزگاری در اینجا زندگی کرده و در کوچه پس کوچه های زیبای این شهر قدم می زدند. در پیاده رو آرام و دلپذیر کنار دریاچه قدم بزنید و از نمای هتل های قرن نوزدهمی لذت ببرید. صبح های جمعه به بازارهای کنار دریاچه بروید و همچنین از منظره قلعه قرن سیزدهمی شهر لذت ببرید.

 

 

 برن

شاید باورش مشکل باشد که این شهر زیبا با مرکز تاریخی اش که بخشی از میراث فرهنگی جهانی یونسکو به شمار می آید، مرکز سیاسی سوئیس باشد! شهر های زیادی در دنیا نیستند که توانسته باشند در کنار فراهم کردن امکانات زندگی مدرن و روزمره، هویت تاریخی و زیبایی های طبیعی خود را نیز تا این حد حفظ کنند اما پایتخت سوئیس، بی شک یکی از آنهاست! حدود 6 کیلومتر پیاده رو مسقف با طاق های ضربی، طولانی ترین گذرگاه خرید مسقف اروپا را از باد و باران حفظ می کنند. فضای قرون وسطایی شهر با چشمه های متعدد، خانه هایی با نمای ماسه سنگ، خیابان های باریک و برج های تاریخی، منحصر به فرد است. باغ گل مرتفع، پارک خرس ها که نماد ملی شهر نیز به حساب می آیند، و برج کلیسای 100 متری، گوشه های دیگری از جاذبه های این شهر زیبا و تاریخی محسوب می شوند. اگرچه برن یکی از پیشرفته ترین سیستم های حمل و نقل عمومی را در اختیار دارد، اما بی شک بهترین راه برای لذت بردن از آن، پیاده روی است.

 

گرویر

این روستای زیبای قرون وسطایی با مناظر کارت پستالی شما را مسحور خود خواهد کرد. گرویر که بر تپه کوچکی در منطقه فریبورگ و در دامنه های آلپ واقع شده است، دارای یک قلعه و سه موزه بوده و تاریخچه ای 800 ساله دارد. اینجا قطعا زیبا ترین منطقه غرب سوئیس به ویژه برای عاشقان طبیعت خواهد بود. حتی امروز نیز با قدم زدن در گوشه و کنار این روستا، در زمان سفر کرده و حال و هوای قرون وسطی و عصر افسانه ها را درک خواهید کرد. قلعه روستا که قدمت آن به قرن سیزدهم باز می گردد، امروزه به موزه ای تبدیل شده که شما را با زوایای کم تر شناخته شده ای از تاریخ و فرهنگ مردم سوئیس آشنا خواهد کرد. از اینها که بگذریم، گرویر همچنین از مراکز مهم شکلات های خوشمزه و پنیر خوش طعم گرویر نیز  به شمار می آید.

 

کارخانه شکلات سازی مزون کایه در بروک

 

طی بازدیدی صمیمانه و تا حدی شاعرانه از کارخانه شکلات سازی برند معروف مزون کایه، تولید کننده محصولات نستله در بروک، با تاریخچه این برند و محصولات متنوع و خوشمزه آن، و با جهان شکلات و شکلات سازی بی واسطه و از نزدیک آشنا شوید.

 

 

لوزان

 

لوزان، دومین شهر بزرگ سوئیسی مشرف بر دریاچه ژنو و چهارمین شهر بزرگ سوئیس است. لوزان در عین افتخار به تاریخ حدودا دو هزارساله اش، شهری پیشرو است که نگاهی به آینده دارد. چشم انداز دریاچه ژنو در لوزان، حتی از چشم اندازی خود ژنو در اختیار شما می گذارد نیز زیباتر است! این شهر محصور در تاکستان ها، با استفاده از موقعیت جغرافیایی که حتی در سوئیس نیز کم نظیر است، به یکی از مراکز مهم گذران تعطیلات اروپا تبدیل شده است. اینجا همچنین پایتخت المپیک و از مراکز مهم ورزشی، دانشگاهی و فرهنگی سوئیس به شمار می آید. بافت تاریخی شهر، مزین به کلیسای جامع گوتیک، تاریخچه ای غنی و پربار را پیش روی بازدید کنندگان قرار می دهد.

 

ژنو

 

مانند قوهایی که بر دریاچه این شهر که بزرگترین دریاچه اروپاست شنا می کنند، خود ژنو نیز پرنده ای کمیاب است! زیبا و دلفریب و درعین حال شهری بین المللی که توسط بسیاری، به اشتباه پایتخت سوئیس تصور می شود! این دومین شهر بزرگ سوئیس است با بالاترین استانداد زندگی و یکی از مقاصد پیشرو گردشگری در اروپا.

چه خواهان یک گشت دریایی عاشقانه، خریدهای گران، درمان و یا هنر غذاخوری باشید و چه به دنبال تجربه های ماجراجویانه در فضای باز و کوهستان آلپ باشید، یا حتی اگر علاقمند به موسیقی، هنر و سینما باشید، ژنو مقصد فراموش نشدنی شما خواهد بود.

 

گشتات

 

این روستای زیبا که در کانتون آلمانی زبان برن واقع شده است، با 220 کیلومتر پیست اسکی که تا ارتفاع 3000 متری ادامه می یابد، بهشت موعود اسکی بازان و اسنوبرد سواران است. تعداد قابل توجهی پارک برفی و پیست های لوژسواری و همچنین 165 کیلومتر مسیر اسکی صحرانوردی کلاسیک و پاتیناژ در اختیار علاقمندان و بازدیدکنندگان قرار می گیرد. گشتات با بهره گیری از طبیعت بی مانند، هتل های مجلل، رستوران های متعدد و فضایی که ورود خودرو به آن ممنوع است، مقصدی ایده آل برای گذراندن تعطیلات و فاصله گرفتن از شلوغی های خسته کننده زندگی روزمره شهری است.

برنامه سفر (اجرای اول) :

 

روز نخست، پنج‌شنبه، 18 آبان                            تهران  ژنو مونترو

 

پس از فرود در فرودگاه ژنو و تحویل گرفتن بار، با همراهی راهنما سوار بر اتوبوس اختصاصی، در مسیر سرسبزی در امتداد دریاچه زیبای ژنو، به سمت هتل محل اقامتمان در شهر بی نظیر مونترو منتقل میشویم. (90 کیلومتر) در ادامه روز فرصت داریم تا گشتی پیاده در اطراف هتل بزنیم یا به استراحت بپردازیم. اقامت شب در هتل 5 ستاره در مونترو.

روز دوم، جمعه، 19 آبان                                    مونترو - گرویر

امروز ساعت 09:00 ابتدا با همراهی راهنمای محلی، با مهم ترین جاذبه های مونترو از نزدیک آشنا شده و در ادامه راهی گرویر می شویم. (45 کیلومتر) روستایی دل انگیز و قرون وسطایی که به خاطر پنیرها و شکلات‌هایش مشهور است. در این گشت، همچنین به بازدید از کارخانه شکلات‌سازی خواهیم رفت و بعدازظهر حدود ساعت 17:00 به مونترو باز می گردیم. اقامت شب در مونترو.

 

روز سوم، شنبه، 20 آبان                               مونترو لوزان - ژنو

 

امروز نیز پس از صرف صبحانه، ساعت 09:00 راهی شهر لوزان می شویم (30 کیلومتر) تا با همراهی راهنمای محلی، گشتی در این شهر نیز داشته باشیم. در این شهر جوان و پویا سایت‌‌های تماشایی بسیاری وجود دارد: موزه المپیک، کلیسای جامع گوتیک، بافت قدیمی، کوچه‌هایی باریک و چشم نواز، و پیاده رو هایی پر از بوتیک‌‌های دلفریب.

در ادامه به ژنو می رویم (65 کیلومتر)، دومین شهر پرجمعیت سوئیس و دارای یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در اروپا و مرکز فستیوال های موسیقی و موزه های گوناگون. بازدید از فواره معروف ژنو، ساعت گل، محله‌ی سازمان ملل، بافت قدیم و کلیسای جامع ژنو را فراموش نکنید! عصر در حدود ساعت 18:00 به مونترو بازخواهید گشت. اقامت شب در مونترو.

 

روز چهارم، یکشنبه، 21 آبان                     مونترو گشتات

 

امروز گشتی بی نظیر در مناطق کوهستانی گشتات خواهیم داشت (60 کیلومتر) که یکی از مراکز مهم اسکی و ورزش های زمستانی است، حتی در تابستان نیز منطقه گلسیر 3000 عاشقان این ورزش مهیج را به خود جذب می کند. برای ما نیز امروز این امکان فراهم است تا با ثبت نام در گشتی اختیاری، از این مرکز نیز بازدید داشته باشیم. در پایان ساعت 17:00 به مونترو بر می گردیم. اقامت شب در مونترو. 

روز پنجم،   دوشنبه، 22 آبان                  مونترو اینترلاکن - برن

در روز پنجم سفر پس از صرف صبحانه، راس ساعت 9 هتل را ترک کرده و راهی شهر برن، مرکز سیاسی سوئیس می شویم (90 کیلومتر) تا در گشتی تمام روز با گوشه و کنار این شهر زیبا، شامل بافت تاریخی، کلیسای جامع، برج ساعت و پارک خرس ها آشنا شویم. در طول مسیر همچنین این فرصت فراهم است تا از شهر کوچک اما چشم نواز اینترلاکن نیز بازدیدی کوتاه به عمل آوریم. در پایان حدود ساعت 17:00 برای استراحت یا گشتی شبانه، به مونترو باز می گردیم. اقامت شب در مونترو.

روز ششم، سه شنبه، 23 آبان                مونترو ژنو تهران

سرانجام هنگام خداحافظی با سوئیس زیبا فرا رسید! طبق برنامه امروز اتاق ها را تحویل داده و به سمت فرودگاه ژنو حرکت خواهیم کرد تا با پرواز ترکیش به خانه بر گردیم و از مرور خاطرات زیبایی که در این سفر برایمان رقم خورده لذت ببریم.

 

به امید دیدار شما در سفرهای بعدی

 

گردش سازان تک پرداز (تک + تراول)

پاییز 1396

 

هزینه‌های تور:

هزینه‌ها به ازای هر نفر در اتاق دو تخته (دبل / تویین) :  1290  یورو

·       اتاق سینگل: 1720یورو

·       کودک تا دوسال: 180 یورو

·       کودک 2 تا 4 ساله (بدون تخت): 900 یورو

·       کودک 4 تا 12 ساله ( تخت اضافه ): 1190یورو                  

 

 

·       این تور شامل موارد زیر است:

·       پروازهای بین المللی با کلاس اکونومی از طریق شرکت ترکیش یا هواپیمایی مشابه خواهد بود.

·       کلیه‌ی جایجایی‌ها با اتوبوس کولردار مدرن، مینی‌بوس یا مینی ون

·       5 شب اقامت در هتل‌ 5 ستاره  واقع در مرکز

·       تمام ورودیه ها بر اساس برنامه خواهد بود.

·       راهنمای فارسی زبان

 

توجه: ممکن است هزینه های مازاد برای اتاق‌های خانوادگی یا متصل اعمال شود

شرایط و ضوابط:

·       تمامی مدارک ویزای مسافران باید باید مطابق با ضوابط ویزای شنگن تک‌تراول و الزامات سفارت سوییس باشد ( مدارک ضمیمه از هم جدا باشند)

·       مدارک ویزای هر مسافر باید در دسترس و به تک‌تراول ایران ارایه شده باشد تا قبل از وقت مصاحبه سفارت کنترل شوند.

·       راهنمای فارسی زبان بوسیله‌ی تک تراول انتخاب می‌گردد. 

·        لیست کامل اسامی و رومینگ لیست‌ها همرا با تاییدیه ویزاها باید حداقل بیست روز قبل از عزیمت هر گروه به تک تراول ارایه گردد.

·        تغییر هتل: تک تراول حق دارد لیست هتل‌های این پکیج را تا هفت روز قبل از عزیمت و با اطلاع قبلی تغییر دهد. دراین صورت ، هتل‌هایی در همان سطح و با مرکزیت شهر جایگزین خواهند شد.

 

ضوابط پرداخت:

·        50 درصد از مبلغ کل فاکتور باید قبل از مصاحبه ویزای شنگن پرداخت شود.

·        50 درصد باقیمانده بعد از صدور ویزا باید پرداخت گردد.

·        کلیه پرداختها باید به حساب یورویی SARL  تک تراول سوییس پرداخت شود.

 

ضوابط لغو سفر:

·       درصورت رد شدن درخواست ویزا از طرف سفارت تنها 10درصد از مبلغ تور کسر و مابقی به مسافر عودت داده میشود.

·       اگر کنسلی در 8 هفته قبل از شروع سفر اطلاع داده شود 20% هزینه تور کسر و مابقی  استرداد خواهد شد.

·       در صورتیکه درخواست کنسلی کمتر از 8 هفته قبل از شروع سفر اطلاع داده شود بدلیل اینکه تمام رزروها بعنوان یک گروه انجام شده است 100 % هزینه سوخت خواهد شد، چرا که کاهش تعداد مسافران بر لغو تور تاثیر خواهد گذاشت.

·       توجه: در صورتیکه مسافر بعد از صدور ویزا انصراف خود را اعلام کند ویزای صادر شده بوسیله‌ی تک تراول لغو و توسط سفارت مخدوش خواهد شد.

 

شرکت‌های هواپیمایی طرف همکاری:

·        تک تراول با کلیه‌ی شرکت‌های هواپیمایی مهم از تهران تا اروپا همکاری می‌کند. رزرواسیون  شرکت‌ها بستگی به پروازهای موجود در زمان رزرو دارد. تک تراول در صورت عدم موجود بودن پروازها با رعایت حقوق و مقررات پروازهای جایگزین دیگری را از شرکت‌های دیگر هواپیمایی که با آنها همکاری دارد تهیه می‌کند:

- هواپیمایی ترکیش

- لوفتانزا

- آسترین (اتریش)

- آلیتالیا (ایتالیا)

- ایرفرانس (فرانسه)

- خطوط هوایی اتحاد

- کی ال ام (هلند)

- امارات

- خطوط هوایی قطری

 

هزینه های گشت انتخابی گشتات به گلاسیه 3000 در ادامه تورهای سوییس شگفت انگیز:

گروه های ده نفر به بالا: 97 یورو + ناهار

گروه های انفرادی زیر 10 نفر: 106 یورو + ناهار 

 

حق العمل آژانس ها:

 

100 یورو

 

 

به امید دیدار شما در سفرهای بعدی

 

تک تراول

پاییز و زمستان 1396

این تور شامل خدمات زیر  نیست:

· هزینه ی ویزا

·هزینه بیمه مسافرتی

· هزینه ی های شخصی

· انعام راننده و راهنما

· هزینه ی لغو کردن تور