آژانس ما


آژانس ما                                    

 

9 ژانویه 1989(دی 1367): تاسیس آژانس تک‌تراول در دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان*                                  

 اسفند 94: تاسیس شرکت گردش‌سازان تک‌پرداز (تک‌تراول ایران) **، نماینده رسمی گردشگری سوییس و نماینده رسمی گروه آموزشی سوییس در ایران SWISS EDUCATION GROUP   

تیم ما                                                                       

رضا نفیسی در مشهد متولد شد، تحصیلات خود را در  کشور سوییس و در رشته علوم سیاسیِ دانشگاه لوزان و روابط بین المللِ دانشگاه ژنو با موفقیت به اتمام رساند. سپس به عنوان مدیر بازرگانی شرکت هواپیمایی بریتیش کالودونیان مشغول به کار شد.  در سال 1988 شرکت تراول لند ژنو را راه اندازی کرد که نماینده شرکت های هوایی تی وی اِی، واردیر کانادا و هواپیمایی اروپا شد. در ادامه شرکت تک تراول  سوییس بوسیله وی تاسیس شد که تورگردانِ آمریکای شمالی و مرکزی است. رضا نفیسی بعد از تجربیات بسیار در زمینه تورهای ورودی به کشور ما و همکاری‌های مسئله‌ساز با آژانس های داخلی، برای ارتقا استانداردهای فعالیت‌های فرهنگی خویش در ایران، اقدام به تاسیس شرکت گردش‌سازان تک‌پرداز (تک تراول ایران) گرفت. این شرکت نمایندگی رسمی گردشگری سوییس در ایران است.                                                                       

ژان اورفهدر دانشگاه ژنو تاریخ و زبان چینی خوانده است و چندین سال ساکن چین بوده است و سفرهای بسیاری به آسیا داشته است.                                                               

در سال 2009 ژان اورفه و رضا نفیسی همکاری خود را با پروفسور پاتریک رینگنبرگ  تاریخشناس ادیان و هنر، راهنمای کنفرانسی، نویسنده کتاب ارزشمند "راهنمای فرهنگی ایران" و آثار مهم دیگرآغاز کردند. پاتریک با دیدگاه هنری تاریخی خود در نوشتن برنامه های سفر بی نظیر و همراهی با تورهای خاص، همواره خاطره خوشی در ذهن مسافران به جای می گذارد.                                                                

رضا الوند متولد 1972، مهندس کامپیوتر است و بهره‌مند از توانمندی های بسیار است؛ قدرت مدیریتی بالا، عکاسی، سازماندهی و راهنمایی سفر از قابلیت‌های اوست. وی هم‌اکنون مشاور انفورماتیک و برگزارکننده سمینارها و کنفرانس های و کارگاه های مدیریت فردی و کاری است. از آغاز تحصیلاتش در سال 1994 تا به امروز، سفرهای ورزشی، کوهستانی و بیابانیِ بسیاری را طراحی و برگزار کرده است که همه در راستای معرفی فرهنگ و سنت‌های ایرانی، جشن‌ها، موسیقی و خوراک شناسی بوده است. همسر وی آذین مقدم معمار و آشپز حرفه‌ای است.                                     

سفر، سفر

در قلب جهانِ فرهنگ‌ها، ما با پیشنهاد سفرهای متنوع به پرسش‌ها و نیازهای شما پاسخ خواهیم: سفرهای کلاسیک، حرفه‌ای، کاری، رزرو هتل‌ها، پرواز و اتومبیل در چهار گوشه دنیا را به ما بسپارید!

هدف ما: سفرهای هنری و فرهنگی

در طول سالیان، ما با دستان خود باغ اسرارآمیزی از سفرهای هنری و فرهنگی ساخته‌ایم. سفرهای بی‌نظیری که شما را وادار خواهد کرد تا سفرهای بعدی‌تان را در جاده‌ها و مسیرهای ما طی کنید. تمام فکر و دغدغه ما شکوفایی این باغ است و همه با هم نیرو و قابلیت هایمان را برای خدمت به شما به کار بسته‌ایم.

 

 -سفرهای ما از نقطه نظر تاریخی و هنری از تازگی و انسجامی برخوردارند که از تفکر سنتی از سفرهای "فرهنگی" فاصله دارند.

- سفرها برای هر فرد با هر شرایطی طراحی شده‌اند (گروه های کوچک و بزرگ) تا ویژگی منحصر به فرد زندگی در سفر را همگان تجربه کنند.

- برای اکثر سفرها، از ایران، همراهانی در نظر گرفته شده‌اند (آشنا به تاریخ و معماری و باستان شناسی، ادبیات و طبیعت) که همگی منتخبانی هستند که به واسطه دانش، علاقه و تسلطشان برگزیده شده‌اند.

- هزینه تورها و سفرهای ما بسیار منصفانه و دقیق محاسبه شده‌ است و با توجه به قیمت، کیفیت بالای خدمات شما را به تعجب واخواهد داشت!

بیش از بیست سال تجربه در ایده‌پردازی و طراحی سفر

سفر مانند هر هنر دیگری، ترکیبی از ایده و تکنیک است. از ابتدای سفرهای فرهنگی ما، همه چیز برپایه‌ی کشف، هیجان و میل بوده است: شما سرزمین‌های امپراطوری های بزرگ را در می نوردید، چهره‌های فرهنگی ادیان و تمدن‌ها را می‌بینید، به طبیعت های بِکر قدم خواهید گذاشت و  همه به واسطه متخصصین و دانشگاهیان و مخاطبان مستقل مسیرهایی است که تجربه و مطالعه کافی در تاریخ و فرهنگ آنها داشته اند.

درپایان ما به لطفِ:

- بیش از 30 سال سابقه حرفه‌ای در سازماندهی سفر،

- شناخت دست اول از اروپا و کشورهای پیشنهادی،

- تماس مستقیم و بی واسطه با همکاران قابل اعتماد و وفادار خارجی‌مان در طول سال‌ها

تورها و سفرهایی بااستاندارد سوییس به شما ارائه می‌دهیم.

فلسفه ما ازسفر

در این جهان که روز به روز کوچک و کوچکتر می شود برای چه چیزی باید سفر کرد؟ با وسایل نقلیه ای که با آنها دیگر احتیاج به دیدن جاده ها و نقشه ها نیست، با کتابخانه های مجازی و کامپیوتری که شما را به سفر همه چیز و همه جا می‌برند.

درگذشته، سفر زندگی کردن بود؛ امروز به وقت گذرانی گردشگران در هر مکانی نزول پیدا کرده است و گه گاه برای شناختن مردم و فرهنگی است که به آن سفر کرده اند. ما ادعا و توهم این را نداریم که "سفرهایی خارج از مسیرهای شناخته شده" برگزار می کنیم، چرا که جاده‌ای که درنوردیده شده نشانه‌ی گذر است همچنان که نشانه بازیافتن. با انتخاب آن مکان، معنای یک تمدن، یک حافظه در تاریخ و یک بینش شناخته می‌شود. ضرب المثلی می گوید:"ما فقط آنچه همه می‌دانند می بینیم". نمی‌شود  تاج محل یا پانتئون را ندید، اما "چگونه" باید آنها را دید یا دوباره دید؛ در سفری که به مکان‌ها معنا دهد و به آنها نور بتاباند در زمان های گذشته و امروز. این سفری هست که راهنمایان تاریخ‌دان ما در طول مسیر به آن می‌اندیشند، نگاه ما خوانشی نو از کتاب جهان و انسان‌ها، کشف دوباره چهره ها و مردمان، رنگ‌ها و موسیقی‌هایی است که شما را شیفته و رویاهایتان را برآورده کند.

اجازه دهید شما را دعوت کنیم به کشف، حس و هیجان جهانی غیرمعمول و ساخته از کیمیایی جادویی از طبیعت، تاریخ، فرهنگ و هنر!

 

* ایستگاه 10، EPFL، دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان، 1015، سوییس

تلفن: 0041216934999  فاکس: 0041216934990

 

** ایران، تهران، خیابان شریعتی ، بالاتر از ظفر، پلاک 1343 ساختمان سهیل، طبقه اول، واحد 4

تلفن : 22895299 فاکس: 43855375